2015’i geride bırakırken…

Swigning-Ladder-from-Beauty-and-the-Beast

2015, pek çok açıdan çok da iyi bir yıl olmadı açıkçası. Ama ailem, arkadaşlarım ve kitaplar sayesinde zorlukları elimden geldiğince atlattım diye düşünüyorum. Şimdi bir dönüp baktığımda en azından kitaplar açısından hep çok iyilerine denk geldiğimi görüyorum 2015’te. 2015’in ilk 10’u ise benim için şöyle:

 Kara Sohbet – Amèlie Nothomb
Hold Still – Sally Mann
Cesur Yeni Dünya – Aldous Houxley
Küçük Şeylerin Tanrısı – Arundhati Roy
Un Lun Dun – China Mieville
Marbles – Ellen Forney
Selected Poems – E. E. Cummings
The End of Alice – A. M. Homes
Geceyarısı Çocukları – Salman Rushdie
Stoner – John Williams


En sevdiğim arkadaşlarımdan ve #1 kitap kurdu olan Kitaplık Kedisi‘nin düzenlediği Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2015‘i tamamladım. Challenge kapsamındaki yorumlara Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2015 yazısından ulaşabilirsiniz. Kendisi, bu yıl da şahane bir challenge hazırlamış; Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2016‘ya mutlaka göz atın derim.

Yine Kitaplık Kedisi ile birlikte 2015’te de canlabirsene projemizi sürdürdük ve tabii ki bu sene de devam ediyoruz. Hepinizi canlabirsene‘ye bekliyoruz! Bu yıl okuyacağımız kitapların listesini de yayınladık; siz de bize katılsanız şahane olmaz mı?

2015’te Her Ülkeden Bir Kitap projesine de yine Kitaplık Kedisi ile birlikte başladık. Bu, yavaş giden ancak oldukça heyecanlı bir proje oldu benim için. Sürekli farklı ülkelerin yazarlarını araştırıyorum, İngilizce veya Türkçe’ye neler çevirilmiş onları kurcalıyorum ve tabii ki sizlerden gelen öneriler de işimi oldukça kolaylaştırıyor! Bu sene de aynen devam.

Follow:

1 Comment

  1. 4 Ocak 2016 / 11:15

    2016 çok daha güzel geçecek biliyorum! 🙂 ilk onundaki kitapları hemen okunacaklara ekledim. Stoner’ı listede görünce de çok sevindim! Bu sene daha nice güzel kitaplarla geçsin! Love you! ❤️

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir