Zimlicious Hakkında

simay_header_vignettesizbw980px

Blog Hakkında:

Zimlicious’ta, okuduğum kitaplarla ilgili yorumlarımın yanı sıra kitaplar, okumak, ara sıra da film ve diziler hakkında farklı şeyler bulabilirsiniz. “Nası şeyler yani?” diyenler buraya göz atabilirler. Zimlicious’a ek olarak Eylül 2012’den beri İngilizce yorum ve makalelerim CommunityBookStop‘ta yer alıyor. Bir de sevgili Kitaplık Kedisi ile birlikte Can’la Bir Sene‘de her hafta Can Yayınları‘ndan farklı bir kitap okuyoruz. Başka projeler de var; adam gibi gezin blogu işte ya :). Bir de GoodReads profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Şu tür kitapları seviyorum:

“Büyülü gerçeklik” kategorisine giren kitaplar. “Coming of age” denilen, çocukluktan/ergenlikten olgunluğa geçişle ilgili kitaplar. Aykırı karakterlerin olduğu kitaplar. Orijinal konuları olan, iyi yazılmış fantazi ve bilim kurgu romanları. Tarihi romanlar (“tarihi aşk” kategorisi hariç). Bağımlılık ve akıl hastalıklarıyla ilgili kitaplar. Popüler kültür, özellikle sosyal medya ve internetle ilgili kitaplar. Biyografi ve anılar. Macera, aksiyon ve politik romanlar.

Simay Hakkında

Adım Simay, ancak arkadaşlarım genelde Zim diye de hitap eder bana. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi sağda solda tıkınırken yakalayabilirsiniz beni.

Astronomiye inananlara oğlak burcu olduğumu belirtmeden geçmem, hatta David Bowie, Elvis Presley ve Stephen Hawking‘le aynı gün doğduğum için herkese hava atarım– atmaya çalışırım yani. Hatta Aşkın (500) Günü filminde Tom ve Summer da benim doğumgünümde tanışıyorlar. Kitapları (haliyle), filmleri ve dizileri herkes kadar ben de severim. Sevdiğim diğer şeyler arasında dipnotları ve CD’lerdeki teşekkür notlarını okumayı, yağmurda dans etmeyi, örgü örmeyi, kendi kafamın içinde yaşamayı, yeni şeyler öğrenmeyi sayabilirim. Kitap okumak için bütün gece uyanık kalmak benim için uygundur ve olur olmadık zamanlarda birden şarkı söylemeye başlayabilirim.

Teşekkürler:

Kitab-ı Sevda‘nın layout’umda büyük emeği geçti ve Sevgili Kitap‘ın da widget’larını, vs. kullanıyorum. Her ikisine de sonsuz teşekkürler. Şahane header’ımı ise kardeşim Thisisjaffar yaptı. “Beni peri yap, kitaplar olsun, balkabakları olsun, unicorn’um olsun” diye mızmızladım durdum; gördüğünüz muhteşem resim çıktı ortaya. Yetenekli kız valla; sırf kardeşim diye söylemiyorum. Diğer işlerini buradan inceleyin; çok beğeneceksiniz.

  • Öncelikle şunu söylemek istiyorum Blogunuzun tasarımı çok hoşuma gitti , Benim Blogum gibi sade bir tasarım , Böyle güzel bir blog kurup insanları Kitaplar hakkında bilgilendirdiğiniz için kendi adıma çok teşekkür ederim

    • Asıl ben çok teşekkür ederim; yorumunuz çok mutlu etti beni.