George R.R. Martin, Taht Oyunları severlere yaz kitapları önermiş

George R.R. Martin, Taht Oyunları severlere yaz kitapları önermiş

Mevsimler değişince, kitap listeleri de değişiyor gördüğüm kadarıyla. Hatırlarsanız, yakın zamanda yaz aylarında okunacak kitaplar için öneriler yapmıştım. Bir yandan da kimler neler okuyor, kimler neler öneriyor takip ediyorum tabii ki. Bir de baktım ki sevilen yazar George R.R. Martin de yaz kitapları önermiş!

Martin, Taht Oyunları serisinin bir sonraki kitabının bu yıl çıkmayacağını açıkladığı, dizinin devamı da önümüzdeki yıla kadar çıkmayacağı için kendisine sinirli olanlar var, biliyorum. Ama bence bu kendisinin ve yarattığı dünyanın ne kadar sevildiğini değiştirmiyor. Hem de minnoş bakın kendisi, madem benimki çıkmıyor, Taht Oyunları’nı sevenler bunları okusun diye yaz kitapları önermiş!

George R.R. Martin’den yaz kitapları

Martin’in önerdiği, fantastik yaz kitapları şöyle:

Yüzüklerin Efendisi Serisi – J.R.R. Tolkien: Bunları okumayan kalmasın zaten!

yaz kitapları yüzüklerin efendisi j r tolkien

Watership Tepesi – Richard Adams: 40 yıldır çok satanlar listesinde yer alan bu kitabı ben de merak ettim. Tanıtım yazısından da konusu pek belli olmuyor açıkçası; bir alıp bakmak lazım.

yaz kitapları watership tepesi

The Once and Future King – T.H. White: Gördüğüm kadarıyla bu kitap Türkçe’ye henüz çevirilmemiş. Araştırdığım kadarıyla çocukluk aşkım Kral Arthur’un hikâyesi. Valla bunu da merak ettim!

yaz kitapları once and future king

Işık Tanrısı – Roger Zelazny: Tanıtım yazısı, “Dünya’nın ölümünden çağlar sonra, uzak bir gezegende bir grup insan teknolojik bilgileri tekellerine alıp halktan esirgeyerek kontrolü ele geçirmiştir.” diye başlıyor. Bu bile yetti bana ve okunacaklar listeme ekledim.

yaz kitapları ışık tanrısı

Yerdeniz Büyücüsü – Ursula K. LeGuin: Küçükken okumuştum bunları ve serinin ilk kitabı olan Yerdeniz Büyücüsü’nü yakın zamanda tekrar okudum. Aynı Harry Potter gibi bu seriyi de bir tur daha okuyacağım; herkes okusun dediklerimden.

yaz kitapları yerdeniz büyücüsü

Tür sınırlaması olmaksızın Martin’in en sevdiği kitaplar ise şunlarmış:

Siz bu yaz neler okudunuz? Listenizde neler var?

Kaynak: ew.com

Follow:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir