Zimlicious Hakkında

zimlicious kitap blogu simay yıldız

Adım Simay, ancak arkadaşlarım genelde Zim diye de hitap eder bana. Astronomiye inananlara oğlak burcu olduğumu belirtmeden geçmem, hatta David Bowie, Elvis Presley ve Stephen Hawking‘le aynı gün doğduğum için herkese hava atarım– atmaya çalışırım yani. Hatta Aşkın (500) Günü filminde Tom ve Summer da benim doğum günümde tanışıyorlar. Kitapları (haliyle), filmleri ve dizileri herkes kadar ben de severim. Sevdiğim diğer şeyler arasında dipnotları ve CD’lerdeki teşekkür notlarını okumayı, yağmurda dans etmeyi, örgü örmeyi, kendi kafamın içinde yaşamayı, yeni şeyler öğrenmeyi sayabilirim. Kitap okumak için bütün gece uyanık kalmak benim için uygundur ve olur olmadık zamanlarda birden şarkı söylemeye başlayabilirim.


Sevdiğim kitaplar şöyle: “Büyülü gerçeklik” kategorisine giren kitaplar. “Coming of age” denilen, çocukluktan/ergenlikten olgunluğa geçişle ilgili kitaplar. Aykırı karakterlerin olduğu kitaplar. Orijinal konuları olan, iyi yazılmış fantazi ve bilim kurgu romanları. Tarihi romanlar (“tarihi aşk” kategorisi hariç). Bağımlılık ve akıl hastalıklarıyla ilgili kitaplar. Popüler kültür, özellikle sosyal medya ve internetle ilgili kitaplar. Biyografi ve anılar. Macera, aksiyon ve politik romanlar.

Blog dışı yazılarımı contently‘de inceleyebilirsiniz.

4 Comments

 1. 31 Mart 2015 / 23:46

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum Blogunuzun tasarımı çok hoşuma gitti , Benim Blogum gibi sade bir tasarım , Böyle güzel bir blog kurup insanları Kitaplar hakkında bilgilendirdiğiniz için kendi adıma çok teşekkür ederim

  • 1 Nisan 2015 / 18:17

   Asıl ben çok teşekkür ederim; yorumunuz çok mutlu etti beni.

 2. 28 Kasım 2018 / 16:15

  Kitap okumak yaşamak gibi benim için ama bazen seçim yaparken takıldığım noktalar olurdu. Her bulduğumu okusamda bazen farklı bir arayış olur ya işte o an buldum sizi ve iyi oldu bence… Bu güzel içerikler için çok teşekkürler…

  • zimlicious
   Yazar
   29 Kasım 2018 / 12:46

   O bana da oluyor valla. Ben de her bulduğumu okusam da bazen bulup okuyamadıklarım ya da okumak isteyip de bulamadıklarım da oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir