Kitap Kurdu Problemleri 10: Gıda ve kitap

Menu Reading istockÇantasında her daim kitapla gezip, her fırsatta okumaya çalışan bir insan olaraktan itiraf ediyorum ki bazı kitaplarımda su, kahve ve gıda lekeleri var. Cafelerde, restoranlarda kitap okuyanlardansanız, sizin de benzer dertleriniz olduğunu düşünerek bu haftaki kitap kurdu problemini Gıda ve Kitap ilan ediyorum.

Bu konuda quirkbooks.com yardımımıza koşmuş…

Yemek seçimi: Öncelikle diyor ki, şıpıdık şıpıdık damlayacak (NO çorba mesela), iki elle yenmesi gerekecek (tek elle hamburger yiyebiliyorsanız ne ala) yemeklerden uzak durun; çatal ve bıçakla yenmesi gerekenler olsun okuma yandaşlarınız.
Islak mendil: Çantanıza bir paket ıslak mendil atar, kitabınızı yeniden ellemeden önce ellerinizi silerseniz (ki kurumasını beklemeyi unutmayın) kitaplarınızı lekelemezsiniz.
Tabağınızı koyduğunuz yere dikkat edin: En uygun pozisyon, tabağı kitapla sizin aranıza koymak. Önünüze kitabı alır, tabağı onun gerisine koyarsanız ağzınıza yol alan yemekleri sayfanın ortasında bulabilirsiniz.
El seçimi: Sağlaksanız sağ eliniz, solaksanız sol elinizle yemek yiyin. Yemek yediğiniz elin, kitap tuttuğunuz elden daha çok koordinasyona ihtiyacı var ki her yerinize bulaştırmayın.
Pipetler dostunuzdur: Bardağı kaldırıp indirirken ne olacağı belli olmaz. O nedenle bir piper kullanarak sıvı tüketmek daha iyi.

Yazının tamamını quirkbooks.com‘da inceleyebilirsiniz.

Bir de ekstra buldum size: TripAdvisor, okumaya uygun restoranlar listesli yayınlamış. Ancak ne yazık ki Türkiye’den bir tane bile yok!

Resim kaynak: foxnews.com

Follow:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir