Üzüm ve Diğer Şeyler

Üzüm ve Diğer Şeyler

Üzüm ve Diğer Şeyler, internette içinde kedi olan her şeye tıklayan biri olmam sayesinde karşılaştığım bir Facebook sayfasıydı. Öncelikle, kedisiyle felsefi muhabbetlere dalan tek insan olmadığımı gösterdiği için çok sevdim. E zaten Üzüm ve Ryuk’un muhabbetlerine tanık olup da kendilerine hasta olmamak mümkün değil!

Üzüm ve Diğer Şeyler, Kitaplık Kedisi Reading Challenge 2018’in “Kapağında kedi olan bir kitap” maddesine öneri isterken tavsiye edildi. Alternatif aramaya üşenince de aldım gitti! Bazı muhabbetleri dün gibi hatırlıyordum; bazıları ise yeni geldi, çok iyi geldi. Kediler cidden iyi geliyor insana. Normalde bile gün içerisinde daralınca kedi caps’lerine bakıyorum moralim düzensin diye. Üzüm ve Diğer Şeyler de bu iki bıdığı halihazırda sevenler için tatlı bir hatırlatma, kendileriyle henüz tanışmayanlar için de sevimli bir başlangıç olacak.

üzüm ve diğer şeyler

Tanıtım Yazısı:

-“valla yaşar sormadan edemiycem artık.”
– etme canım, sor.
-“hani ben camdan düştüm ya küçükken.”
– evet.
-“sonra kayboldum ya sokakta.”
– eee…
-“onu diyorum işte, n’oldu, bulundum mu?”

Bir kedi sebepsiz yere yüzümüze bakarken içinden geçirdiği bir şey var mı?
Yahut onlara gayriihtiyari bir şeyler söylememiz, aslında ruhsal bir ihtiyacımızı mı karşılıyor?
Buna benzer soruların elbette bilimsel bir cevabı olmalı. Ancak sanırım ben bu cevapları bir kenara bırakıp kedilerin de bizler gibi düşündüğüne ve konuştuğuna inanmayı tercih edenlerdenim.
(Tanıtım Bülteninden)

Follow:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir